Żołędziowoszyszkowe abstrakcje – zabawy dla dzieci

Ostatnio byliśmy w lesie po żołędzie i szyszki. Jeśli macie możliwość uzbierajcie też kasztany. Dziś zaproponuję wam jak wykorzystać dary jesieni w nieco inny sposób 🙂

Pamiętacie jak w szkole robiliśmy ludziki z żołędzi? Zróbcie je ze swoimi dziećmi, podopiecznymi, uczniami. Zachęcam do budowania z szyszek, żołędzi i kasztanów nie tylko ludzików ale również różnych zwierzątek czy rzeczy, ponieważ to nie koniec zabawy jaką na dziś przygotowałam. W razie potrzeb możecie użyć plastelinę żeby uzyskać lepszy efekt czy móc wykonać bardziej elastyczne elementy. Po wykonaniu wszystkich postaci przygotujcie ręcznik, będzie potrzebny do zrobienia zasłony. Zadanie dzieci będzie polegało na odgadnięciu co jest po drugiej stronie ręcznika. Zgadnij co to?

Dajcie uwolnić maluchom wyobraźnię 🙂 Nie jest ważne czy dzieci rozpoznają początkowy zamysł figurki. M. Montessori zachęcała do abstrakcji, która w znaczący sposób rozbudowuje wyobraźnię. 

Takie wspólne prace plastyczne oraz mini kalambury wpływają pozytywnie na rozwijanie relacji z dziećmi. Dodatkowo to czas pełen uśmiechów. Dziecięca wyobraźnie nie zna granic.

Co myślicie o takim sposobie na spędzanie czasu?


Zapraszam do KOMENTOWANIA
POLUB uczacinaczej.pl na FB
↓ aby być na bieżąco ↓

A może coś dla Mam...? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *