Wyprawa do lasu! – zabawy dla dzieci

Pogada za oknem jest coraz bardziej jesienna. Zachęcam was mimo wszystko do mobilizacji i aktywności fizycznej. Tym razem zapraszam was do lasu. Szyszki i żołędzie niech wypełnią wasze koszyki bo przyszedł czas na ich pożyteczne wykorzystanie.

No to zaczynamy!

Dzisiaj zaproponuję wam następującą zabawę:

Po pierwsze zebrane szyszki i żołędzie włóżcie razem do jednego pojemnika, wymieszajcie je. Następnie przygotujcie jeszcze dwie miski. Zadanie dziecka będzie polegało na oddzieleniu szyszek od żołędzi i odwrotnie. Czynność nie może być wykonana rękoma tylko… sorterem, czyli pęsetą, pałeczkami do jedzenia ryżu itp. Wykażcie się kreatywnością 🙂

Dzięki takiej zabawie dzieci ćwiczą chwyt pęsetowy. Dzięki niemu w przyszłości pisanie będzie dla nich o wiele łatwiejszą czynnością a charakter pisma bardziej dokładny.

Zabawa w sortowanie może przydać się również do poznania kolorów. Wystarczy wymieszać ze sobą kolorowe elementy i pokazać maluchowi jak je rozdzielić wkładając do miseczek o odpowiedniej barwie. Na filmiku dokładnie to widać.

Dziecko robi to rączkami. Możecie zadanie utrudnić sorterem 🙂 a tym samym umożliwicie wykształcanie  nawyku odpowiedniego trzymania długopisu, ołówka, kredki.

Co jeszcze można zrobić by ułatwić dzieciom pisanie? Zdradzę wam to w kolejnych postach na UczacInaczej.pl 🙂

A jak wam się podoba dzisiejsza propozycja?


Zapraszam do KOMENTOWANIA
POLUB uczacinaczej.pl na FB
↓ aby być na bieżąco ↓

A może coś dla Mam...? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *