Ciasteczkowe lato!

Apeluję: WYKORZYSTAJMY SEZONOWE OWOCE na różne sposoby!!! 

Dzisiaj zdradzę wam jeden z nich. Smakowity, pyszny, cudownie pachnący, rozpływający się w ustach… <mniam> Zatem razem przyrządzimy ciasteczka z owocami przez was wybranymi. 

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, również w kuchni. Stwórzmy im warunki by stół nie był za wysoki, mikser za ciężki a przepis nie będzie zbiorem nieznanych szlaczków. M. Montessori zachęcała do upraszczania świata pociechom oraz pozwalania im odgrywania scenek z życia codziennego. Tym razem Ci mali aktorzy nie tylko będę tworzyć sztukę teatralną ale i kulinarną 🙂

No to zaczynamy!

Dzisiaj będzie nam potrzebne gotowe ciasto francuskie (następnym razem przygotujemy je sami). Zdecydowałam się na łatwiejsze rozwiązanie, ponieważ będzie to pierwszy kontakt z taką masą. Jest łatwa do zdobycia oraz bardzo łatwa do wykorzystania. Kolejnym składnikiem będą Nasze OWOCE (wybrane wedle uznania). Na zakończenie przyda nam się folia aluminiowa, blacha i plastikowe nożyki.

Przygotowując danie proponuję najpierw wytłumaczyć, co będziemy robić i określić kolejność działań. Dzięki takiemu działaniu dzieci będą wiedziały, co po kolei a nie chaotycznie próbować zrealizować plan.

 Kolejność działań:

  • umycie rąk przed pracą oraz owoców
  • rozłożenie ciasta francuskiego
  • rozdanie plastikowych nożyków dzieciom
  • wycinanie prostokątów i kwadratów z ciasta
  • nałożenie 3 bądź 5 sztuk owoców (np. jagód, malin) na kawałek ciasta
  • przykrycie drugim kawałkiem ciasta pierwszy, zlepienie ich
  • odłożenie ciastka na blachę uprzednio nakrytą folią aluminiową

Tak ułożone ciastka wkładamy do rozgrzanego piekarnika na 20-25 minut. Jeżeli jest taka możliwość to razem z dzieckiem możemy obserwować jak się pieką przez szybę.

Pamiętajcie im więcej ciastek zrobicie tym więcej będziecie mogli zjeść! Drodzy rodzice, nauczyciele te przysmaki nie zawierają cukru! Raj dla dzieci i zębów 🙂

Smacznego!

Piszcie czy wyszły dobre i jakie użyliście OWOCE sezonowe <mniam> 🙂


Zapraszam do KOMENTOWANIA
POLUB uczacinaczej.pl na FB
↓ aby być na bieżąco ↓

A może coś dla Mam...? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *