Ucząc Inaczej liczenia – zabawa edukacyjna dla dzieci

Dzisiaj przedstawię wam prosty sposób na wprowadzenie dziecka w świat liczb. Dzięki takiej zabawie nie tylko nauczycie malucha liczyć ale i rozpoznawać znaki graficzne poszczególnych cyfr. Sekret tkwi w prostocie metody i sposobie przygotowania się do zabawy z dzieckiem. Zatem zdradzę wam pewną tajemnicę 🙂 oraz dam DARMOWE MATERIAŁY EDUKACYJNE DO POBRANIA!

Zachęcam do czytania 🙂

Poniżej widzicie filmik z cyferkami pod wodą.

Prezentuje on standardową formę edukacji. Ja, chce zachęcić was do takiej zabawy z dzieckiem, która jest tym samym ale w odwrotny sposób, jednym słowem UczacInaczej.

Zamiast mówić dziecku to są np. 4 kraby zachęćcie je do odkrycia tego samemu. W DARMOWYCH MATERIAŁACH EDUKACYJNYCH przygotowałam dla was cyferki od 0 do 9 (oczywiście czcionką pisaną :)) i gwiazdki w kolorach odpowiadających kolorom cyferek. Sprawdźcie ile jest gwiazdek żółtych a ile szarych. Dopasujcie do nich odpowiednie liczby.

W ten sposób dziecko nie dostanie tylko suchej informacji a włoży wysiłek w odkrycie ile to jest. Podczas dopasowania cyferek do gwiazdek maluch będzie miał możliwość większej polaryzacji uwagi na znakach graficznych liczb.

A oto obiecane DARMOWE MATERIAŁY DO POBRANIA -> cyfry Bawcie się dobrze 🙂

Jak wam się podoba taka zabawa? Piszcie w komentarzach one nic nie kosztują 🙂


Zapraszam do KOMENTOWANIA
POLUB uczacinaczej.pl na FB
↓ aby być na bieżąco ↓

A może coś dla Mam...? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *