Spokojnych, rodzinnych, pełnych miłości 

Świąt Bożego Narodzenia,

spełnienia marzeń, zdrowia, sukcesów i pociechy z milusińskich

nie tylko w ten magiczny czas.

Jeszcze więcej cierpliwości i ochoty do smakowania życia.

Życzy:

Dorota – Uczacinaczej.pl

Obrońcy przyrody

wpid-img_20150519_120815.jpg

M. Montessori starała się przekazać swoim wychowankom jak ważna jest przyroda ich otaczająca. Nie bez przyczyny w kąciku praktycznych ćwiczeń dnia codziennego przedszkolaki uprawiały ogródek, opiekowały się zwierzątkiem itp. Dzisiaj chcę Wam zaproponować spędzanie czasu w plenerze ale nie na zrywaniu kwiatów tylko samodzielnym ich robieniu w stylu origami. Dzieci dzięki takim zadaniom będą rozwijały swoje umiejętności manualne. 

Kto jest chętny żeby poznać przepis na kreatywne spędzanie czasu?

Kontynuuj czytanie

Może zjemy dziś jajo dinozaura?

jajo

Pamiętacie jak bawiliśmy się w archeologów i odkrywaliśmy ślady dinozaurów? Dziś zaproponuję Wam kontynuację tematu w wersji jedzeniowej. Odnajdziemy jajo dinozaura. Sekretne zjawisko idealnie nadaje się na przekąskę albo śniadanie. Drogie mamy, nasi mali pomocnicy mogą świetnie się sprawdzić w roli kucharzy i niezłomnych odkrywców. Kto ma ochotę na smaczne jajo dinozaura?

Kontynuuj czytanie

Śnieżne kule na słodko?

IMG_5865

Do tej pory zimowy temat wyczerpywało Boże Narodzenie. Dzisiaj chce Wam pokazać jak można fajnie spędzić popołudnie w domowym zaciszu przygotowując śnieżne kule. Łakocie są ulubionym daniem w menu dziecka. Zaskoczmy maluchy pomysłem na naprawdę pyszne lizako-ciasteczka. Najważniejszym atutem dzisiejszej propozycji jest własnoręczne wykonanie dania. Świetnie nadaje się ono na dziecięce przyjęcie czy miły wieczór w rodzinnym gronie.

No to zaczynamy :)

Kontynuuj czytanie