Szyszki na wypasie :)

M. Montessori w sposobie edukowania przewidziała miejsce na naturę. Zachęcała dzieci do dbania o przyrodę i w razie potrzeb pomagania zwierzętom i roślinom. Świat fauny i flory stanowi głębię inspiracji na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi a przy tym kształtowaniu w nich poczucia przynależności do otaczającego nas świata oraz pomocy potrzebującym.

Razem nakarmmy dziś ptaki. Przygotowałam również dla Was DARMOWE MATERIAŁY DO POBRANIA! 

Kontynuuj czytanie

Dwa sposoby na dobry początek Nowego Roku :)

Kochani, ostatnio składałam Wam życzenia świąteczne, dziś chcę dołączyć do nich ciąg dalszy. Aby każdemu z Nas spełniły się najskrytsze marzenia a nowy 2015 rok okazał się czasem dobrych decyzji. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU w miłości, zdrowiu i rodzinnym gronie!!!

Na te wolne dni przygotowałam Wam dwa pomysły do zrealizowania. Ci, którzy lubią masę solną – szykujcie się 🙂 Zrobimy aniołki! Ponadto postaramy się wytłumaczyć najmłodszym, o co chodzi z tym sylwestrem i Nowym Rokiem.

Kontynuuj czytanie

Świąteczna bajeczka :)

Kochani,

Życzę Wam aby te święta wypełnione były miłością i Waszymi uśmiechami. Niech każda spędzona chwila przy wigilijnym stole będzie okraszona zdrowiem a marzenia ujrzały światło dzienne. A to wszystko niech rozpocznie się w tę jedyną noc i trwa do kolejnej takiej okazji.

Dorota

Dla Waszych pociech, uczniów, wychowanków napisałam bajkę. Mam nadzieje, że małym czytelnikom przypadnie do gustu.

Kontynuuj czytanie

Kalambury – zabawa i gra nie tylko dla dzieci :)

Kalambury hasła do pokazywania

Wybaczcie mi. Wiem, że obiecałam post w każdą środę i zamierzam się tego trzymać. W związku ze zbliżającym się długim weekendem postanowiłam podesłać Wam jeszcze jedną propozycję oprócz lampy lawy. Nie mogłam się powstrzymać 🙂 Mam nadzieję, że chętnie ją wykorzystacie. Zabawa w kalambury przeznaczona jest dla całej rodziny. Nie ma ograniczeń wiekowych 🙂

Życzę udanej zabawy! 

Kontynuuj czytanie